Новини та події
До Довірчого списку додано нові сертифікати кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг державного підприємства «Українські спеціальні системи»!
До Довірчого списку додано нові сертифікати кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг державного підприємства «Українські спеціальні системи»!
Відповідно до наказу Міністерства цифрової трансформації України від 26.06.2020 № 98 «Про внесення змін до Довірчого списку» в Довірчий список внесено 2 сертифікати кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «Українські спеціальні системи», що відповідають таким послугам:
Кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки (за стандартом ДСТУ);
Кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часту (за стандартом ДСТУ).
І запрошує долучитися до формування змісту освітнього серіалу.
Пройдіть опитування https://bit.ly/electronic_signature_vote!
Ваші відповіді допоможуть створити дійсно корисний курс.
✅ що таке електронний підпис, які є його види
✅ для чого використовують електронний підпис
✅ де можна застосовувати, як зберігати та як подбати про безпеку
✅ як та де отримати
✅ на яких платформах можна підписувати
✅ як створити підпис за допомогою мобільного телефону
До Довірчого списку внесено нові сертифікати кваліфікованого надавача «ДІЯ»!
До Довірчого списку внесено нові сертифікати кваліфікованого надавача «ДІЯ»!
Відповідно до наказу Міністерства цифрової трансформації України від 17.06.2020 № 92 «Про внесення змін до Довірчого списку» в Довірчий список внесено 6 сертифікатів кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «ДІЯ», в тому числі 2 сертифікати за алгоритмом ДСТУ та 4 сертифікати за міжнародними алгоритмами RCA та ECDSA.
До уваги користувачів електронних довірчих послуг!
Відповідно до підпунктів 2 та 3 пункту 2 наказу Міністерства цифрової трансформації України від 04 червня 2020 року № 88 «Про виключення кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг з Довірчого списку» з 05 червня 2020 р. розірванo 2 договори про надання центральним засвідчувальним органом кваліфікованої електронної довірчої послуги формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки кваліфікованому надавачу електронних довірчих послуг товариства з обмеженою відповідальністю «КЛЮЧОВІ СИСТЕМИ» (далі – ТОВ «КЛЮЧОВІ СИСТЕМИ») та скасовано 2 кваліфіковані сертифікати відкритих ключів кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ТОВ «КЛЮЧОВІ СИСТЕМИ».
ТОВ «КЛЮЧОВІ СИСТЕМИ» повинно в установленому законодавством порядку повідомити користувачам електронних довірчих послуг про припинення надання кваліфікованих електронних довірчих послуг ТОВ «КЛЮЧОВІ СИСТЕМИ» та забезпечити захист прав користувачів шляхом повернення коштів за послуги, що не можуть надаватися в подальшому, якщо вони були попередньо оплачені (пункт 3 наказу Міністерства цифрової трансформації України від 04 червня 2020 року № 88 «Про виключення кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг з Довірчого списку»).
На виконання наказу Міністерства цифрової трансформації України від 04 червня 2020 року № 88 «Про виключення кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг з Довірчого списку» внесено відповідні зміни до Довірчого списку, а саме відомості про кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг товариства з обмеженою відповідальністю «КЛЮЧОВІ СИСТЕМИ» виключено із Довірчого списку.
До довірчого списку додано нового кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг!
До Довірчого списку відповідно до наказу Міністерства цифрової трансформації України від 28.05.2020 № 78 внесено відомості про кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг - Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - Надавач) «ДЕПОЗИТ САЙН». Відповідно до отриманих заяв від ТОВ «ДЕПОЗИТ САЙН» адміністратором інформаційно-телекоммунікаційної системи центрального засвідчувального органу сформовано 6 кваліфікованих сертифікатів Надавача, в тому числі 4 сертифікати за міжнародними алгоритмами RCA та ECDSA, а також 2 сертифікати за алгоритмом ДСТУ.
Шановні користувачі та надавачі електронних довірчих послуг!
Центральним засвідчувальним органом відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року № 345 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо забезпечення безперервного надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у разі заміни надавача таких послуг» та на виконання наказу Міністерства цифрової трансформації України від 28 травня 2020 року № 79, до Довірчого списку внесено зміну відомостей про кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.
Кабінет Міністрів України прийняв ПОСТАНОВУ від 29 квітня 2020 р. № 345 "Про реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення безперервного надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у разі заміни надавача таких послуг".
Міністерству цифрової трансформації та Міністерству юстиції протягом місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити виконання учасниками експериментального проекту необхідних заходів для реалізації експериментального проекту, в тому числі для забезпечення державним підприємством “ДІЯ” безперервного надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у разі заміни надавача таких послуг — державного підприємства “Національні інформаційні системи”.
До уваги користувачів електронних довірчих послуг!
На Ваше прохання було розширено можливості онлайн сервісу перевірки кваліфікованого електронного підпису чи печатки для електронних документів на нашому сайті. Відтепер при застосуванні функції «Первірка підпису» з'явилась можливість збереження "Протоколу створення та перевірки кваліфікованого електронного підпису» в файл формату PDF, інакше кажучи, квитівка перевірки підпису.
В зазначеному файлі будуть відображені: інформація по підтвердження цілісності даних підпису, ПІБ підписувача, дані про юридичну особу підписувача (за наявності), реєстраційний номер кваліфікованого сертифіката ключа, назва кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, яким видано даний сертифікат, дата створення кваліфікованого підпису.
Для збереження файлу на свій пристрій достатньо натиснути кнопку "Зберегти".
Кваліфікований електронний підпис (КЕП) можна отримати під час карантину!
2 квітня Кабмін ухвалив відповідні зміни до постанови №211.
Що це означає?
Деякий час в умовах карантину отримати електронний підпис було складно через те, що діяльність акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК) припинилася.
Але сьогодні електронний підпис – це must have. КЕП потрібен для входу до кабінету громадянина та отримання послуг на порталі Дія, а також для ідентифікації у інших державних сервісах. Завдяки КЕП можна підписувати договори чи звіти у системах електронного документообігу.
Тому ми підготували зміни, що дозволяють АЦСК функціонувати під час карантину. Центри забезпечать працівників індивідуальними засобами захисту, а громадяни зможуть отримати електронний підпис в безпечних умовах.
Уряд розпочав реалізацію експериментального проекту
Уряд розпочав реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів.
Це означає, що удосконалені електронні підписи чи печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, з дотриманням встановлених вимог можуть використовуватися користувачами електронних довірчих послуг для здійснення електронної взаємодії, електронної ідентифікації та автентифікації фізичних, юридичних осіб і представників юридичних осіб у разі, коли законодавством передбачено використання виключно кваліфікованих електронних підписів чи печаток (кваліфікованих електронних довірчих послуг) або засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри, крім випадків, встановлених у зазначеній постанові.
Електронні довірчі послуги, пов’язані із створенням, перевіркою, підтвердженням та зберіганням удосконалених електронних підписів чи печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, надаються виключно кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг.
Результати надання таких електронних довірчих послуг визнаються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, які надають електронні публічні (зокрема адміністративні) послуги, та користувачами електронних довірчих послуг.
Експериментальний проект реалізується до дня набрання чинності змінами до Закону України “Про електронні довірчі послуги” щодо врегулювання використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, але не пізніше ніж до 31 грудня 2021 року.
Центральний засвідчувальний орган Міністерства цифрової трансформації України пройшов позапланову перевірку державного нагляду щодо дотримання вимог законодавства у сфері надання електронних довірчих послуг та за результатами перевірки отримав акт Адміністрації Держспецзв’язку з позитивним висновком щодо організації та порядку надання електронних довірчих послуг.
Центральним засвідчувальним органом внесено до Довірчого списку сертифікати кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «Центр сертифікації ключів Збройних Сил України», що відповідають таким послугам:
Кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки (за алгоритмом ECDSA);
Кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу (за алгоритмом ECDSA).
Шановні користувачі та надавачі електронних довірчих послуг.
Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України
затвердив офіційний переклад українською мовою Регламенту Європейського Парламенту Ради (ЄС) №910/2014 від 23.07.2014 "Про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій на внутрішньому ринку та про скасування Директиви 1999/93/ЄС". Переклад опубліковано
на Урядовому порталі.
“Про реалізацію експериментального проєкту щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів та печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів”.
До уваги кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг!
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ анонсувала План перевірки дотримання вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг центральним засвідчувальним органом, засвідчувальним центром, кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг на 2020 рік.
Щодо внесення змін до Довірчого списку
Центральним засвідчувальним органом внесено до Довірчого списку сертифікати кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Державної казначейської служби України, що відповідають таким послугам:
Кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки
Кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу
Щодо внесення змін до Довірчого списку
Центральним засвідчувальним органом внесено до Довірчого списку зміну відомостей про кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, а саме:
Найменування юридичної особи українською мовою:
Офіс Генерального прокурора
Найменування юридичної особи англійською мовою:
Prosecutor General’s office
До уваги адміністраторів інформаційно-комунікаційних систем!
До уваги адміністраторів інформаційно-комунікаційних систем!
Відповідно до наказу Мінцифри від 16.01.2020 №3 проведено генерацію нових пар ключів та формування самопідписаних сертифікатів ключів центрального засвідчувального органу.
Для забезпечення безперебійного функціонування інформаційних систем, в яких використовуються кваліфіковані сертифікати електронного підпису та печатки, просимо адміністраторів цих систем ТЕРМІНОВО встановити сертифікати, які знаходяться за посиланнями:
https://czo.gov.ua/.../CACertificates.p7bhttps://czo.gov.ua/.../CAs.json
Нові пари ключів центрального засвідчувального органу буде введено в дію о 20:20 20 січня 2020 року.
Попереджаємо, що у разі невстановлення оновлень, починаючи із вказаних дати та часу у користувачів електронних довірчих послуг будуть виникати помилки перевірки статусу сертифікатів!
Міністерство юстиції України 11 січня 2020 року зареєструвало Регламент роботи центрального засвідчувального органу (ЦЗО).
Відтепер ДП "Дія" остаточно набуло прав адміністратора ЦЗО.
Отже, ми починаємо укладати договори з надавачами довірчих послуг про обслуговування їх попередніх та нових сертифікатів. Нові сертифікати для надавачів будуть формуватися із використанням нових ключів ЦЗО, які будуть згенеровані найближчим часом.